

ДОБРЕ ДОШЛИ !
ОУ „Цар Симеон I"
с. Павелско
когато обучението започва като килийно училище. С откриването на светско училище около 1846–1848 г.
то се утвърждава като важен духовен и просветен център в Родопите.
STEM
ЦЕНТЪР
Нова ера в образованието
ПРОЕКТ
"УСПЕХ ЗА ТЕБ"
Двигател за креативност
НАЦИОНАЛНИ
ПРОГРАМИ
Повече за националните програми

ОУ „Цар Симеон I“ - традиция с бъдеще от 1835 годинаспан>
- История
- Мисия
- Визия
Пазители на родопското
просвещение
Училището в село Павелско е едно от най-старите просветни огнища в Средните Родопи, чийто пламък лумва още през далечната 1835 година. Пътят му започва като килийно училище през първата половина на XIX век, а през 1846–1848 г. се утвърждава като светски духовен център. Носещо името на владетеля от Златния век, училището е възпитало хиляди ученици, сред които изтъкнати учени, академици и общественици. Знанието като наследство и вдъхновение
Нашата цел е да съхраним вековните традиции на павелските учители, като ги преплетем със съвременните образователни стандарти. Стремим се да дадем „ум и разум“ на всяко дете, подготвяйки го за предизвикателствата на модерния свят. Вдъхновени от делото на предците ни, ние градим среда, в която обучението е ценност, а успехът – лична мисия за всеки ученик.
Духовност, приемственост
и качество
Вярваме в приобщаващото образование и предоставянето на равни възможности за развитие на всяко дете. Нашите водещи ценности са почит към историята, висока отговорност към бъдещето и стремеж към постоянно повишаване качеството на знанието. ОУ „Цар Симеон I“ не е просто училище, а жив културен паметник, който възпитава достойни и образовани граждани.




Актуално
- НОВИНИ
- СЪБИТИЯ
- ПРОЕКТИ
- КОНКУРСИ





